Online Devil

"Devil May Cry da şu anda" "kişi online"

26 Haziran 2011 Pazar

THE GRYPHON RIDER 11

ELF KONAĞISunadillo konağının kapılarından sorgusuz sualsiz geçişlerine hala saşırmakta olan Justin'in şaşkınlığı Elanesse'ı görenlerin saygıyla eğilmesiyle iyice artıyordu. Tam dayanamayıp kafasındaki soruları sormaya hazırlanan Justin üzerinde kraliyet arması bulunan kapıların Elanesse'ın önünde açılmasıyla iki kat şok oldu ve onun kralın bir yakını olduğu kanısına vardı beklemeye devam etti. Beklediği cevaplar Lord Melonon'un gelişiyle önüne serilmişti.

Elanesse sekizinci elf kralı Lord Melonon'un kızı ve elflerin prensesiydi. Bu gerçeği öğrenen Justin büyük bir şok daha yaşadı. Ancak tabi ki bunu kimseye hissettirmemeye çalışıyordu. Ogrelerin elinden kurtardığı kızın prenses olduğunu öğrenen Justin bir anda kendisini Elanesse'ın yanında değersiz bir kolcu gibi hissetti. Fakat unuttuğu bir nokta vardı şu anda kendisi insan ırkının kayıp prensiydi. Bunu kendisine hatırlatarak teselli bulmaya çalıştı ancak hiç bir zaman prens gibi davranmamış biri için bu pek de kolay değildi.

Justin ve Elanesse kraliyet salonuna gelip Elanesse olanları anlattığında başta Lord Melenon ve vasfını bilmediği birçok elf Justin'e teşekkürlerini iletti. Gerçek kahramanın kim olduğunu bilen Justin sahte kahraman olarak pek sevinemiyordu. Bugün yaşadığı en garip günler listesinde başı çekerdi. Lord Melonon kendinden emin duruşu ve tok sesiyle bu gece kızını kurtaran adam Justin'in şerefine bir şölen düzenleneceği emrini verdi. Hizmetkarları büyük bir telaş sardı ve kraliyet salonunu terkettiler. Olayların gelişiminden memnun olan Justin ise Elanesse'ı daha fazla göreceği için mutluluk duyuyordu.

Akşama kadar kendisine tahsis edilen odasından elf yapılarını ve talim yapan savaşçılarını izledi akşam olduğunda kendisine getirilen kıyafetleri giyerek salona inen Justin Melonon'un yanında oturmakta olan elf kızına bakarken hissettiği duygunun aşk olduğunu o hariç salondaki herkes anlamıştı. Melonon karısı Melena'nın ölümünden sonra kızına karşı aşırı korumacı olmuştu. Ve yıllar Melenon'un baba sevgisinden çok koruma duygusunu geliştirmişti bazen bu koruma dürtüsü korkutucu boyutlara varabiliyordu. Justin'in salona girerken ki bakışı Melonon'un da gözünden kaçmamıştı ve Justin’den nefret etmesine yetmişti bile. Justin hiç bir şeyden habersiz şölende eğlenirken kurnaz kral Melenon çoktan kafasında Justin'den kurtulma planları yapmaya başlamıştı.

Melonon hemen bu gece planını başlatacaktı. Şölen dağılmak üzereyken Justin'e doğru çarpık bir gülümsemeyle ilerleyen Melonon: "Kızım Elanesse'ı kurtararak cesaretini kanıtladın genç savaşçı sana sonsuzadek minnettarız eğer kabul edersen sana bir görev vermek isterim." dedi. Melonon'un samimiyetinden bir an bile şüphelenmeyen Justin "Vereceğiniz görevi yerine getirmekten onur duyarım lordum."diyerek ne olduğunu bile bilmediği görevi kabul etti. Melonon Justin'e yarın sabah uşaklarından birinin gelip ona görevini açıklıyacağını bu gece iyi dinlenmesini söyleyerek odasına çekildi.

Geceyi uykusuz geçiren Justin yarın kendisine verilecek görev yerine Elanesse'i düşünmekten kendini alıkoyamıyordu. Gecenin ilerleyen saatlerinde kanatlı dostu Hitokiri'yi bulmak için ormanın derinliklerine doğru ilerlerken Hitokiri ani bir hareketle Justinin arkasında bitti.

Hitokiri'ye heyecanla yarın alacağı görevi anlatan Justin kanatlı dostunun onun kadar heyecanlı olmadığını görünce şaşırdı ve belkide elflerle olan geçmişinden dolayıdır dedi. Ancak Hitokiri'nin sorduğu soruyla aklı başına geldi. "Görevin ne olduğunu bilmeden mi kabul ettin? ne kadar ustaca seni daha akıllı biri sanmıştım Justin.". Kızını kurtardığı kraldan çok da zor bir görev beklemeyen Justin Hitokri'yi yarın bilmediği göreve hazır olması için uyararak görevi nasıl olsa yarın sabah öğreneceğim diyerek odasının yolunu tuttu.

Cüce bilgelerinin sözüdür: "Çekicini kırmak istemiyorsan ne olduğunu bilmediğin cevhere vurma."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder